Sony attīsta telpiskā satura veidošanas sistēmu

Telpiskā satura veidošanas sistēma sevī ietver paplašinātās realitātes (XR) brilles, kas aprīkotas ar augstas kvalitātes 4K OLED mikrodisplejiem, caurredzamības funkciju un diviem kontrolieriem, kas nodrošina mijiedarbību ar 3D objektiem un precīzu cilvēka kustību noteikšanu. Šī sistēma radīta, lai atbalstītu satura veidotāju un viņu dažādos 3D projektos. Telpiskā satura veidošanas sistēma būs pieejama 2024. gadā.

 

 

Sony plāno sadarboties ar dažādu 3D programmatūru izstrādātājiem, tostarp izklaides un industriālā dizaina jomā. Sadarbības partneru starpā ir arī rūpniecisko tehnoloģiju līderis Siemens, ar ko kopā Sony rod risinājumus imersīvajai projektēšanai un sadarbojas produktu izstrādē, izmantojot Siemens programmatūru “Xcelerator” digitālās uzņēmējdarbības platformas. Ieviešot šo sistēmu un sadarbojoties ar 3D programmatūras izstrādātājiem, Sony ļauj piedzīvot vēl aizraujošāku 3D pieredzi.

Šī telpiskā satura veidošanas sistēma, kas aprīkota ar uz galvas liekamām paplašinātās realitātes (XR) brillēm ar 4K OLED mikrodisplejiem un Sony patentētu renderēšanas tehnoloģiju, ļauj atveidot 3D objektu tekstūras un cilvēku sejas izteiksmes pārsteidzoši augstā kvalitātē. Papildus caurredzamībai un telpiskās atpazīšanas funkcijai ar sešām kamerām un sensoriem, sistēma ir aprīkota ar gredzenveida kontrolieri, kas ļauj lietotājiem intuitīvi mijiedarboties ar objektiem virtuālajā telpā, tostarp rādīšanas kontrolieris ļauj virtuālajā telpā veidot saturu ar kontrolieriem un klaviatūrām.

Sistēmas lietotājiem būs iespēja ne tikai redzēt reāla mēroga 3D modeļus paplašinātās realitātes (XR) vidē, bet arī veidot un koriģēt tos. Pateicoties trešo pušu veidotām 3D programmu integrācijai, sistēma atbalsta arī attālinātu, reāllaika pārskatu starp atrašanās vietām.

Ierīcē ir Snapdragon® XR2+ Gen 2 platforma un jaunākais Qualcomm Technologies, Inc. izstrādātais paplašinātās realitātes XR procesors. Šis procesors ar 4K OLED mikrodispleja jaudu nodrošina satriecošu attēla kvalitāti, kā arī lietotāja un telpas izsekošanu, lai nodrošinātu nevainojamu XR pieredzi.

Sony veidotās tehnoloģijas uzlabo darba efektivitāti un telpiskā satura radīšanas kvalitāti, kā arī atvieglo 3D datorgrafikas izmantošanu dažādās radošajās jomās. Piemēram, Sony mobilā kustību uztveršanas sistēma mocopi™ ar sensoru palīdzību ļauj izsekot ķermeņa kustībām, bet telpiskās realitātes displeji nodrošina reālistisku, trīsdimensiju saturu bez speciālu briļļu vai virtuālās realitātes (VR) austiņu izmantošanas.

“Daudziem metaverss ir vieta, kur izrauties no reālās pasaules, bet Siemens un Sony lietotājiem tā ir vieta, kur dodies, lai radītu savu reālo pasauli. Tā ir vieta, kur dodamies, lai risinātu klimata pārmaiņu, globalizācijas un digitalizācijas problēmas, tostarp attīstītu nozares, kas veido ekonomikas “mugurkaulu”. Sadarbojoties ar Sony, mēs ieviešam jaunāko industriālās metaverses pamatelementu – imersīvo inženieriju. Industriālais metaverss, kas papildināts ar imersīvo inženieriju, apvieno reālo un digitālo pasauli labāk kā vēl nekad,” komentē Siemens AG valdes loceklis un Siemens Digital Industries izpilddirektors Sedriks Neike.

 

Augstākās kvalitātes XR pieredze radošiem risinājumiem; sistēmas galvenās funkacijas

Uz galvas liekamās brilles ir aprīkotas ar lielizmēra, augstas izšķirtspējas (4K) 1,3 tipa OLED mikrodisplejiem un plašu krāsu gammu, kas aptver līdz 96 % DCI-P3. Detalizēta un reālistiska 3D objektu tekstūru un cilvēkiem raksturīgu sejas izteiksmju attēlošana ļauj veidotājiem izdzīvot visu projekta procesu, sākot no modelēšanas līdz pārskatīšanai. Izmantojot dalīto renderēšanu, kas sadala renderēšanas slodzi starp datoru un uz galvas montējamo displeju, sistēma spēj nodrošināt uzticamu, augstas izšķirtspējas liela izmēra 3D modeļu renderēšanu.

Sadarbojoties ar Qualcomm Technologies, Inc., Sony ir vieni no pirmajiem, kas izmantoja jaunāko “Snapdragon XR2+ Gen 2” platformu. Procesors ar 4K OLED mikrodispleju jaudu gādā par izcilu attēla kvalitāti, savukārt mikroshēmā iebūvētais mākslīgais intelekts – uzlabotu lietotāja kustību un telpas nolasīšanu, kas nodrošina ērtāku navigāciju un intuitīvu mijiedarbību XR radošajās telpās.

 

Cena un papildus informācija

Specifikācijas, izlaišanas datumu, pieejamību, cenu, pārdošanas vietas un programmatūras saderību, Sony kopā ar partneriem paziņos jau drīzumā.